مشترک تصویر بازیگر سرگرمی مهراوه شریفی نیا

مشترک: تصویر بازیگر سرگرمی مهراوه شریفی نیا سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار اجتماعی درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی ، یک تب تازه

نازنین دختر 19 ساله ای است که تمام زندگیش علاقه به کره جنوبی هست. او روی کوله پشتی و پولیوری که پوشیده برچسب هایی به زبان کره ای زده. او حالا دو سال است که تصم

درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی ، یک تب تازه

یک تب تازه / درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی

عبارات مهم : ایران

نازنین دختر 19 ساله ای است که تمام زندگیش علاقه به کره جنوبی هست. او روی کوله پشتی و پولیوری که پوشیده برچسب هایی به زبان کره ای زده. او حالا دو سال است که تصمیم گرفته از کشور عزیزمان ایران برود و در سئول زندگی کند.

درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی ، یک تب تازه

هفته ای سه بار با مادرش به کلاس شخصی زبان کره ای می رود و هر روز با گوش کردن به موزیک ها و دیدن سریال ها تمرین می کند. او دلباخته خواننده ها و بازیگران کره ای است و اتاقش پر از تصویر های آنها. ولی این داستان تنها داستان نازنین نیست. به گفته روانشناسانی که با آنها صحبت کرده ام دختران و پسران جوان زیادی در کشور عزیزمان ایران عاشق کره جنوبی هستند.

دختران و پسرانی که تمام آرزویشان دیدن بازیگران و صورت های معروف کره ای است و شاید بهتر باشد بگویم؛ کره ای شدن. این روانشناسان تأیید می کنند که با تب کره ای شدن مواجه هستیم تا جایی که حتی بعضی ها می خواهند عمل عوض کردن جنسیت بدهند تا شاید از این طریق زیاد شبیه کره ای ها شوند. در این مرحله است که پدران و مادران ناچار از مراجعه به روانشناسان هستند. در این جلسات بزودی مشخص می شود که ادعای مطابق نبودن روح و جسم درست نیست و نیازی هم به عمل عوض کردن جنسیت نیست، بلکه ریشه قضیه خیلی راحت در هیجان کره ای شدن هست. کره ای شدن؟ آیا و به چه دلیل؟

نازنین دختر 19 ساله ای است که تمام زندگیش علاقه به کره جنوبی هست. او روی کوله پشتی و پولیوری که پوشیده برچسب هایی به زبان کره ای زده. او حالا دو سال است که تصم

اولین پرده از داستان علاقه ایرانی ها به کره جنوبی از سریال های تلویزیونی شروع شد. سریال هایی که هر شب مردم را پای تلویزیون میخکوب می کرد. قصه هایی از مردان دلیر و جنگجو یا زنانی که پا به پای مردها کار می کردند. «جواهری در قصر» و «امپراطور دریا» با بازیگرانی که بسرعت به دل مردم راه پیدا می کردند تب کره را در کشور عزیزمان ایران شعله ور کردند. آن وقت تی شرت ها و تصویر های این بازیگران بخوبی به فروش می رفت و رستوران های آسیای شرقی پایتخت کشور عزیزمان ایران هر روز شلوغ تر می شد. ولی کار به اینجا ختم نشد و شبکه های ماهواره ای با انبوهی از سریال های 500 قسمتی هم روی موج آمدند. چه کسی فکر می کرد این تب ریشه بدواند و حالا تبدیل به نوعی فرهنگ گریزی و آموزش زبان و رقص و آشپزی و حتی جنسیت گریزی شود. آیا با عوض کردن جنسیت می شود شبیه دختران و پسران کره ای شد؟ اگر بشود که به دردسرش می ارزد!

احمد اخوان روانشناس را در دفترش ملاقات می کنیم. او از دختران و پسرانی می گوید که جهت مشاوره در مورد عوض کردن جنسیت به دفتر روانشناسی می آیند. نوجوانانی در سنین بین 15 تا 20 سال: «از فروردین تا حالا 13 پرونده که 9 پرونده متعلق به دختران و چهار پرونده متعلق به پسران بوده با تفکرات ترنس داشته ایم. سال پیش هم 25 پرونده داشتیم. اغلب مراجعه می کنند تا ما خانواده ها را راضی کنیم که آنها عمل کنند یا برعکس؛ خانواده ها مراجعه می کنند که آنها را پشیمان کنیم. معمولاً هم بعد از آزمایش غدد می فهمیم هیچ مشکلی وجود ندارد. بعد از مشاوره هم متوجه تأثیرپذیری آنها از فیلم ها و سریال ها و خوانندگان کره ای می شویم و شروع می کنیم به درمان.»

اخوان جهت ما از شکل لباس پوشیدن شبیه به هم مراجعین می گوید؛ دخترانی که لباس پسرانه می پوشند و پسرانی که موهای خود را صاف می کنند و روی صورتشان می ریزند: «بیشتر آنها بدون کلاس رفتن و در منزل زبان کره ای یاد گرفته اند و آنقدر مسلط هستند که به آسانی به این زبان صحبت می کنند. اغلب هم از طبقه اجتماعی میانگین به اوج هستند.» وی از دختری می گوید که هر روز به خواننده مورد علاقه اش ایمیل می زده و به او ابراز علاقه می کرده و تمام موزیک هایش را هم از حفظ بوده.

درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی ، یک تب تازه

نازنین و مادرش از کلاس شخصی زبان کره ای بیرون می آیند. فقط می شود از روی نمادها و کلمات کره ای که روی لباس و کیفش زده فهمید که او از عاشقان کره هست. آنها را توی حیاط مؤسسه آموزش زبان خارجی می بینم. مادرش زنی جوان است و آن طور که خودش می گوید هفته ای سه بار با هم به کلاس شخصی می آیند و قصدش این است که بزودی جهت ادامه تحصیل دخترش به سئول بروند. از او می پرسم آیا کره جنوبی؟ می گوید: «هر دوتا عاشق کره هستیم و خب این همه آدم به جاهای متفاوت دنیا مهاجرت می کنند و ما هم کره جنوبی را دوست داریم.»

انگار از سؤالم خوشش نیامده. نازنین وسط حرف می آید و با تعصب از علاقه اش به کره می گوید: «من مردمش را خیلی دوست دارم. با چندینه نفرشان توی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دوستم. باهم حرف می زنیم و بعضی وقت ها توی زبان کمکم می کنند. حتی یکی از آنها کشور عزیزمان ایران آمد و همدیگر را دیدیم. خیلی مهربان و دوست داشتنی هستند.»

نازنین دختر 19 ساله ای است که تمام زندگیش علاقه به کره جنوبی هست. او روی کوله پشتی و پولیوری که پوشیده برچسب هایی به زبان کره ای زده. او حالا دو سال است که تصم

مادرش ساکت با چشمانی که تنگ شده است و مشکوک به سؤال و جواب ها گوش می دهد. از نازنین در مورد علاقه اش به موسیقی و سریال های کره ای می پرسم. لبخند روی لبش می آید و با ذوق خاصی از عشقش به خواننده ها و گروه های موسیقی کره ای می گوید: «آرزوی من است یک بار برم کنسرتشان. آنقدر به در و دیوار اتاقم تصویر ارزش را زده ام که بعضی شب ها خواب می بینم وسط کنسرتم.»

به دفتر زن روانشناسی در خیابان میرداماد می روم که به صورت تخصصی روی جوانان و نوجوانان کار می کند ولی دوست ندارد نامی از وی در گزارش درج شود. او جهت ما از تعداد بالای مراجعینی می گوید که جهت عوض کردن جنسیت به مطبش می آیند و اعتقاد است رابطه معنی داری بین مراجعین عوض کردن جنسیت با علاقه آنها به سریال ها و انیمیشن ها و موزیک های کره ای وجود دارد: «نوجوانان خیلی زیادی با این گرایش دیده ام و اعتقاد دارم همبستگی مثبتی بین کسانی که اختلال هویت جنسی دارند با علاقه مندی آنها به سریال ها و فیلم های خارجی بخصوص کره ای وجود دارد. در واقع می توان این طور گفت که هر نماد یا مدلی که تفاوت زن و مرد را به حداقل می رساند، می تواند آسیب زا باشد.»

درخواست دخترهای جوان جهت عوض کردن جنسیت و مهاجرت به کره جنوبی ، یک تب تازه

او جهت ما از فیزیک مردان و زنان شرق آسیایی می گوید و اینکه سخت می شود فقط از روی صورت تشخیص داد که فرد مرد یا زن است و شاید یکی از دلایل این گرایش ها در نوجوانان نیز همین نوع فیزیک و صورت باشد: «البته نمی شود به آسانی گفت فقط به خاطر دیدن فیلم و سریال کره ای این اتفاق می افتد و حتماً دلایل دیگری هم وجود دارد.»

فهمیدن علت واقعی این همبستگی بین مردان و زنان جوانی که می خواهند عوض کردن جنسیت بدهند و تماشای فیلم های کره ای کار راحتی نیست. حتی جهت روانشناسانی که در این گزارش با آنها صحبت کرده ام هم عنوان کمی پیچیده هست. آنها معتقدند باید در این زمینه کار آزمایشگاهی و پژوهشی خاص ای انجام داد. ولی مصطفی زارعان روانشناس کودک و نوجوان مسأله را از زاویه دیگری بررسی می کند. او از پژوهشی در دانشگاه شهید بهشتی می گوید که بر روی محتوای قصه های درسی سه کشور ایران، ژاپن و آلمان انجام شده: «در این پژوهش بیشترین مفهومی که در دروس ایرانی تکرار شده، مطیع بودن هست. آلمانی ها پشتکار و پیشرفت و ژاپنی ها پایبندی به ارزش های گروهی و پیشرفت را زیاد مد نظر دارند. بنابراین هنگامی که ما در کتاب های درسی روی مطیع بودن تمرکز می کنیم و از طرف دیگر نمادهای فرهنگی مناسبی جهت نسل تازه تولید نمی کنیم، خیلی عجیب نیست که این پدیده ها اتفاق بیفتد.»

زارعان از مراجعه پسری می گوید که از اعتماد به نفس پایینی برخوردار بوده و علاقه بی حد و اندازه ای به رقص کره ای داشته: «تمام زندگی اش را جهت یاد گرفتن زبان کره ای و رفتن از کشور عزیزمان ایران گذاشته بود. دلش می خواست در کره درس بخواند و رقص یاد بگیرد.» او نیز یکی از دلایل علاقه جوانان و نوجوانان ایرانی به کره ای ها را فیزیک و شکل صورت کره ای ها می داند: «آنها صورت معصوم و کودکانه ای دارند و این معصومیت گرایش را زیاد می کند.»همین چند روز پیش بود که خبری از حضور یک خواننده ترکیه ای در کشور عزیزمان ایران بحث داغ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است بود.

خواننده ای که جهت افتتاح یک رستوران به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد و با هجوم طرفدارانش مواجه شد. هواداران جهت گرفتن سلفی سر از پا نمی شناختند و این شور و اشتیاق آنها حتی جهت خود آقای خواننده هم عجیب بود. طرفداران ترکیه، کره، آلمان، فرانسه یا امریکا؛ شاید هیچ یک از اینها اتفاق جدیدی نباشد و تنها الگوهاست که عوض کردن می کند. کشور بعدی کجاست، برزیل یا بلاروس؟

اخبار اجتماعی – کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | سریال | دختران | ایرانی | دختران | خواننده | کره جنوبی | کره جنوبی | ابراز علاقه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz